Privátna urologická ambulancia si Vám s hrdosťou dovoľuje oznámiť, že sa stala členom prestížnej spoločnosti SCRS (Society for Clinical Research Sites).

Hygiena po obriezke » Sprchovanie

Konštantín
Konštantín 05. 09. 2014 - 21:17
Zdravím , som 2hý deň po obriezke , chcel by som sa len spýtať ako sa treba sprchovať viem že šampón ani mydlo nedavať na penis, ale stačí tečúca voda? alebo to treba nejak prstom pretrieť? nechcem to moc dráždiť aby som niečo nepoškriabal alebo tak .. a ako dlho sa treba sprchovať? za odpoveď vopred ďakujem.

Mirec
Mirec 06. 09. 2014 - 00:25
pôvodný príspevok (od Konštantín):
Zdravím , som 2hý deň po obriezke , chcel by som sa len spýtať ako sa treba sprchovať viem že šampón ani mydlo nedavať na penis, ale stačí tečúca voda? alebo to treba nejak prstom pretrieť? nechcem to moc dráždiť aby som niečo nepoškriabal alebo tak .. a ako dlho sa treba sprchovať? za odpoveď vopred ďakujem.
Ja som ôsmy deň po...normálne som sa osprchoval na druhý deň len som dal pozor aby tm nešiel sprchový gel, a potom som ho námáčal v kamilkách. Samozrejme som sa ho prstami ani nedotkol, taký bol citlivý :o)

Fero
Fero 06. 09. 2014 - 11:33
pôvodný príspevok (od Konštantín):
Mirec má pravdu, stačí opláchnuť čistou vodou zo sprchy a potom na 3-4 minútky penis vložiť do kamilkového alebo repíkového kúpeľa. Potom vydezinfikovať peroxidom a natrieť framykoinom. Pokiaľ rana nekrváca, netreba prikladať ani obväz.

Miro
Miro 13. 05. 2015 - 08:13
Co mam robit ked je to citlive a co mam nosit ake oblecenie do prace a tak vseobecne dakujem.

Roman Sokol
Roman Sokol 13. 05. 2015 - 09:29
pôvodný príspevok (od Miro):
Co mam robit ked je to citlive a co mam nosit ake oblecenie do prace a tak vseobecne dakujem.
koľko dní ste po operácii ?

Miro
Miro 13. 05. 2015 - 19:53
pôvodný príspevok (od Roman Sokol):
4den.

Miro
Miro 13. 05. 2015 - 20:01
pôvodný príspevok (od Roman Sokol):
Ked budem chodit do prace mam si ho obvazovat .dakujem

Roman Sokol
Roman Sokol 14. 05. 2015 - 13:27
pôvodný príspevok (od Miro):
Ked budem chodit do prace mam si ho obvazovat .dakujem
môžete si ranu obväzovať

Michal Mudrik
Michal Mudrik 24. 03. 2016 - 14:19
Je krvacanie po obriezke normalny sprievodny jav ? Som 2 den po OP. Dakujem za odpoved.

.
. 24. 03. 2016 - 16:28
pôvodný príspevok (od Michal Mudrik):
Je krvacanie po obriezke normalny sprievodny jav ? Som 2 den po OP. Dakujem za odpoved.
Povedal by som že podla toho ako moc ti to krváca. Mne tiež pár dní po ešte pár kvapôk krvi vyšlo zo spodu ako je uzdička, ale nič vážne. Ako moc to krváca ?

Michal Mudrik
Michal Mudrik 25. 03. 2016 - 03:45
pôvodný príspevok (od .):
Povedal by som že podla toho ako moc ti to krváca. Mne tiež pár dní po ešte pár kvapôk krvi vyšlo zo spodu ako je uzdička, ale nič vážne. Ako moc to krváca ?
No po operacii ked mi dali dole bandaz dost zospodu krvacalo ako hovoriš , ale zda sa mi ze cim dalej menej. No a čo teraz som bol konrolovat , lebo som sa zobudil s nočnou erekciou a bolo trochu zo spodu tiež. inak to nevyzera zle (spuchnuty , modriny , ) .

.
. 26. 03. 2016 - 00:40
No po operacii ked mi dali dole bandaz dost zospodu krvacalo ako hovoriš , ale zda sa mi ze cim dalej menej. No a čo teraz som bol konrolovat , lebo som sa zobudil s nočnou erekciou a bolo trochu zo spodu tiež. inak to nevyzera zle (spuchnuty , modriny , ) .
Spuchnuté to budeš mať ešte nejakú dobu, ja sám som mal hlavne naspodu taký "balón" neviem či nie aj vyše 2 týždne :D Ale to všetko prejde, hlavné teraz je nech sa to poriadne zrastie (a vypadajú stehy). Inak, mimo veci čo mi dali po operácii som brával ešte aj Wobenzym - neviem síce či mi pomohol alebo nie, ale tak uškodiť by hádam nemal :) Ak máš náhodou ešte nejaké otázky tak kludne napíš, skúsim poradiť a prajem skoré uzdravenie ;)

Michal Mudrik
Michal Mudrik 26. 03. 2016 - 11:58
pôvodný príspevok (od .):
Spuchnuté to budeš mať ešte nejakú dobu, ja sám som mal hlavne naspodu taký "balón" neviem či nie aj vyše 2 týždne :D Ale to všetko prejde, hlavné teraz je nech sa to poriadne zrastie (a vypadajú stehy). Inak, mimo veci čo mi dali po operácii som brával ešte aj Wobenzym - neviem síce či mi pomohol alebo nie, ale tak uškodiť by hádam nemal :) Ak máš náhodou ešte nejaké otázky tak kludne napíš, skúsim poradiť a prajem skoré uzdravenie ;)
Ďakujem za rady som už kludnejší , wobenzym som si kupil dnes a budem jesť. Už viac menej mi nič nevadí len to rezanie a občasne svrbenie v okolí stehu ... mačam v harmančeku , natieraam framikoinom . Tak snad za 8 dni bude fajn , potom idem do prace a tam nemožem chodiť ako s prepačením dosrany :D

.
. 29. 03. 2016 - 14:40
Ďakujem za rady som už kludnejší , wobenzym som si kupil dnes a budem jesť. Už viac menej mi nič nevadí len to rezanie a občasne svrbenie v okolí stehu ... mačam v harmančeku , natieraam framikoinom . Tak snad za 8 dni bude fajn , potom idem do prace a tam nemožem chodiť ako s prepačením dosrany :D
Ja som to mal podobné, v piatok operácia, celý budúci týždeň som bol doma a stále som bol taký nesvoj z toho, chodiť sa mi "nechcelo" a tak......a v sobotu mi bolo o dosť lepšie, takže hádam to bude podobné aj u teba. S tou chôdzou by sa to tiež malo pomaly, ale isto zlepšovať :) (Svrbenie a rezanie/pichanie je údajne znak že sa to hojí)